SEARCH_logoSafety Engineering Research Sp.j. (SEARCH Sp.j.) działa na polskim rynku od 2005 roku. Firma zajmuje się prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych związanych z biomechaniką zderzeń oraz oferuje narzędzia i usługi pozwalające na usprawnienie procesu projektowania i obniżenie kosztów rozwoju bezpieczniejszych oraz bardziej ekologicznych pojazdów. Nasza oferta jest również skierowana do firm, uczelni oraz instytutów badawczych zajmujących się rozwojem pojazdów autonomicznych. Firma aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi, firmami motoryzacyjnymi oraz przedsiębiorstwami związanymi z obronnością, lotnictwem, transportem szynowym lub świadczącymi usługi konsultingowe.

Od samego początku istnienia, SEARCH Sp.j. ściśle współpracuje z firmą TASS International z Holandii. TASS International to jeden ze światowych liderów w zakresie dostarczania innowacyjnych narzędzi i usług służących poprawie bezpieczeństwa pojazdów, oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Od wielu lat pomagamy współtworzyć bazę danych manekinów zderzeniowych dla programu MADYMO, rozwijamy pakiet symulacyjny PreScan oraz testujemy produkty firmy TASS International. Od 2010 roku SEARCH Sp.j. jest oficjalnym dystrybutorem produktów firmy TASS International na Europę wschodnią i Rosję.

W 2014 roku firma nawiązała współpracę z IBEO Automotive Systems GmbH z Niemiec. IBEO-AS jest liderem w rozwoju wysokiej klasy czujników lidarowych dla przemysłu motoryzacyjnego. SEARCH Sp.j. jest oficjalnym dystrybutorem produktów IBEO-AS na Europę środkową i wschodnią. Świadczymy również usługi w zakresie testowania oprogramowania do obróbki danych z czujników lidarowych, jak i prowadzimy agregację danych o ruchu drogowym przy użyciu pojazdu badawczego zaopatrzonego w system IBEO Reference..

W SEARCH Sp.j. są trzy zespoły wykwalifikowanych inżynierów zajmujących się:

  • projektami inżynierskimi z zakresu biomechaniki zderzeń oraz bezpieczeństwa biernego pojazdów,
  • projektami inżynierskimi z zakresu bezpieczeństwa czynnego pojazdów,
  • testowaniem i rozwojem oprogramowania.

Nasi inżynierowie mają bogate doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych. Od początku prowadzenia działalności świadczymy usługi dla naszego strategicznego partnera – firmy TASS International oraz firm motoryzacyjnych. W naszym portfolio mamy zrealizowanych ponad 200 projektów inżynierskich o różnym poziomie komplikacji.